“Život je jako voda v dlani, nezadržitelně protéká mezi prsty a za okamžik budeš mít ruce prázdné. S každou promarněnou vteřinou ztrácíš vzácnou perlu a přitom nevíš, jak dlouhý je náhrdelník tvého života.”

Dýchání je věda

Bez obrázku

Každého z nás občas přepadnou negativní emoce jako je:

Znáte i momenty, když si z celého srdce něco přejete, myslíte pozitivně, ale vytoužených cílů nikdy nedosahujete. V čem je problém? Proč je tak těžké dosáhnout splnění svých přání a snů? Problém spočívá v našem těle. V něm se, na základě životních zkušeností z minulosti, ukládají negativní emoce. Ukládají se nejen v orgánech, ale i ve svalech, šlachách, buňkách, genech apod., doslova se proměňuje chemické a energetické složení našeho těla. Náš život se pak tvoří na základě našich vibračních charakteristik, jako jsou právě emoce a myšlenky.

Na tvorbě naší každodenní reality se podílí mozek a tělo

Tao techniky, jako např.:

Jsou zaměřené na hlubokou transformaci hlavních orgánů, nervového systému, endokrinního systému, lymfatického systému, mozku a kostní dřeně. V průběhu práce dohází nejen k transformaci negativních emočních energií, ale i k uvolnění množství životní energie, která byla použita na udržení negativních emočních stavů. Člověk se učí zaměřovat na svůj vnitřní svět a zbavuje se kontroly vnějších okolností. Prostřednictvím Tao meditace dosahujeme stavu rozšířeného vědomí, čímž dochází k očištění a omlazení celého organizmu. Jinými slovy: negativní, těžké emoce a vibrace z nás dělají materie. Materie je podřízena zákonu rozpadu a zákonu chátrání. Vytváření pozitivních emočních esencí a produchovnění těla, prostřednictvím Tao meditace a technik, nám dává více energie a omlazuje tělo. My se tak stáváme skutečnými tvůrci své reality, protože nejsme odkázáni na vnější okolnosti, ale jsme pánem svého vnitřního stavu bytí.

Občas cítíme bolesti v různých částech těla. Energie neproudí, energetické dráhy v těle jsou zablokované. My sami, za pomoci Tao technik, musíme odstranit překážky, které zabraňují proudu energie v jejich přirozených drahách. Do každého orgánu těla se pak dostane větší zásoba energie. Obnoví se zdraví poškozených a nesprávně používaných tkání. Ze systému těla se účinně vyplavují následky stresu a nervového napětí. Rovněž buňkám se dostane výživa, kterou potřebují k růstu, léčení a své činnosti.

Základní taoistické praktiky si můžete vyzkoušet a naučit pod vedením lektorky Tatiany Filippové. Je žákyní Mantaka Chia a autorkou knížky Pět pokladů

Zpět na články

Partneři: Regresní terapie | Napij se čaje | Tao Centrum

Kontakt
telefon: 731 985 127 | e-mail: janisorn@seznam.cz